Summer Arena 2020

Agentury Glanc s.r.o., Pink Panther Agency s.r.o., BrainZone s.r.o., Blackstar Media s.r.o. ve spolupráci s agenturou LIVE NATION CZ operativně připravily realizaci open air arén v několika krajských městech ČR. Je to reakce na aktuální situaci, kdy je z důvodu ochrany obyvatel před nákazou COVID-19 mnoha nařízeními vlády omezena činnost nejen v kultuře.

Jde o unikátní projekt, kdy se během jednoho měsíce podařilo domluvit v jednotlivých městech atraktivní místa, kde se dá vybudovat na přechodnou dobu kulturní areál. Ten je navržen nejen velkoryse, ale splňuje i všechna aktuální nařízení MZČR a z toho vyplývající veškerá hygienická opatření.

více o akci...

Nejde prvoplánově o rychlý výdělek pořadatelů a interpretů, ale jde především o snahu v této pro kulturu velmi nelehké době vyslat signál. Signál, že se něco děje, a že špička české hudební scény, byť v omezeném počtu, je schopna se dohodnout a odehrát i z jejich hlediska „menší“ koncerty pro omezený počet lidí.

Jde aktuálně o tyto stálice české hudební scény:

KABÁT, LUCIE, DANIEL LANDA, CHINASKI, V. DYK & B-SIDE BAND, WANASTOWI VJECY, ANNA K, ČECHOMOR, DĚTI RÁJE…

Arény se budou jako běžné turné kapel posouvat z jednotlivých měst do dalších tak, že v daném městě, kde je aréna postavena se odehraje předem daný počet koncertů, a vše se stěhuje o město dál. 

Aréna je vybavena v případě Prahy, Brna, Ostravy a Liberce profesionálními mobilními tribunami, které se používají na území ČR běžně jen na nejlukrativnější eventy. Zde např. došlo k dohodě s majitelem, který vzal v potaz historický rozsah spolupráce, a nabídl symbolické podmínky odpovídající aktuální situaci.

Stejným způsobem k tomu přistoupili všichni ostatní dodavatelé. Ať už jde o techniku, sanitu, či bezpečnostní prvky. Jsou to společnosti TOI TOI, Hofa Guard, Pink Panther Agency, a plno dalších. Bez jejich přístupu by byl za běžných podmínek při těchto kapacitách celý projekt ekonomicky a logisticky naprosto nerealizovatelný!

Aréna bude vybavena tou nejlepší dostupnou technikou a personálem, jaké jsou za běžných podmínek dostupné jen pro velké zahraniční a špičkové české eventy a interprety.

Kapely a interpreti, kteří vystoupí v těchto arénách, jsou obklopeny týmy lidí, kteří zajišťují klidný a profesionální výsledek vystoupení.

Běžně nejsou vidět, a přitom se žádný koncert bez jejich účasti a práce neobejde. Jako plno lidí nejen v ČR, i tyto lidé aktuálně nemají žádnou práci, a zabývají se činností, která jim aktuálně umožňuje v podstatě holé přežití. Jejich honoráře nejsou nikterak přehnané, a práce není stabilní i za běžných podmínek. Interpretům.

Dnes je potkáte v balírnách E-shopů, rozvážejí zboží, pracují ve stavebnictví, … Kupodivu si nestěžují, a berou tuto situaci jako nutné zlo. Tak, jak jsme se o tomto tématu bavili mezi sebou a interprety, jde v případě tohoto projektu i o možnost, aby se tyto kvalifikovaní odborníci mohli na nějaký čas vrátit ke své práci.

Bude to pro všechny velká psychická vzpruha, a to minimálně do doby, než se nastolí podmínky, za kterých má smysl realizovat koncerty. Zatím je to opravdu jen gesto, a jak jsme již psali signál… poselství…